Minu kõige jubedam tööpäev ehk kanatalitaja argipäev

Mina olen Mirjam ja ma töötasin 6 nädalat Eesti suurimates puurikanalates, kus toodetakse peaaegu kõik Eesti puurikanamunad. Olen terve elu loomade vastu suurt huvi tundnud ja nendega ka tööalaselt seotud olnud. Läksin kanalatesse tööle, sest tahtsin ise näha, kuidas need linnud meie riigis elavad, kes tavapäraselt meie pilkude eest kiivalt varjatud on. See on minu kogemuslugu ehk ühe tüüpilise tööpäeva kirjeldus.
Loe edasi…

Nähtamatud Loomad kogub annetusi, et kanade puurispidamine Eestis keelustataks

Esmakordselt Eestis avalikustas Nähtamatud Loomad jõhkrad kaadrid Eesti puurikanalatest. Nähtamatute Loomade tiimiliige filmis ja pildistas puurikanade tegelikku olukorda kolmes Eesti suurimas puurikanalas: Dava Foodsis, Linnu Talus ja Eesti Munas, mis moodustavad 95% Eesti puurispeetavate kanade munatoodangust.  Tööstuslikust munatootmisest rääkides näitab tööstus meedia vahendusel tihti  tarbijatele kaadreid armsatest tibudest või värskelt puuridesse pandud kanadest, jättes puuritootmisest … Continue reading “Nähtamatud Loomad kogub annetusi, et kanade puurispidamine Eestis keelustataks”
Loe edasi…

Antibiootikumikokteil Eesti loomakasvatuses

Umbes kaks kolmandikku Euroopa Liidus tarbitud antibiootikumidest antakse põllumajandusloomadele – lehmadele, kanadele, sigadele, ka kaladele. Kahjuks on Eesti Euroopa Liidus esirinnas inimeste raviks kasutatavate antibiootikumide, 3. ja 4. põlvkonna tsefalosporiinide, manustamisega põllumajandusloomadele.
Loe edasi…

Nähtamatutel Loomadel keelati avalikustada aus teavituskampaania tööstusfarmidest Eestis

Nähtamatutel Loomadel keelati pikalt planeeritud tööstusfarmide telgitaguseid avava teavituskampaania avaldamine selle ehedal kujul.
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Viivi-Maria

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame kanade heaolukampaania vabatahtlikku Viivi-Mariat.
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Emily

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame kanade heaolukampaania vabatahtlikku Emilyit.
Loe edasi…

Kuidas farmis sigade elukeskkonda rikastada?

Kodusead on loomuomaselt ülimalt uudishimulikud ning mänguhuvilised loomad. Vabas looduses kasvanud kodusead veedavad 75% päevast tuhnides, toitu otsides, juurikaid ja muud värsket materjali närides ning süües. See näitab, et kodusigadel on suur vajadus oma ümbrust uudistada ning tuhnida. Farmis saab seda võimaldada pakkudes sigadele sobivate tegelusmaterjali.
Loe edasi…

Nähtamatud Loomad päästab puurikana Matilda

11. juuli varahommikul asub Nähtamatute Loomade tiim teele, et päästa ühest Eesti suurimast puurikanalast 11 puurikana – Matilda ja tema 10 kaaslast. Toimetame nad turvaliselt uude koju Tallinna lähistel, kuhu on neile rajatud kõigi mugavustega turvakodu, et nad ei peaks enam mitte kunagi puurikanala kannatusi taluma. Neid ootab ees täielik vabadus, armastav pere ja päevad … Continue reading “Nähtamatud Loomad päästab puurikana Matilda”
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Kristel

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame Taimse Teisipäeva sotsiaalmeedia tiimi vabatahtlikku Kristelit. 
Loe edasi…

Nähtamatud Loomad on nüüd 6-aastane

Nähtamatute Loomade asutaja ja tegevjuhi Kristina Meringu kõne organisatsiooni 6. sünnipäeva tähistamisüritusel
Loe edasi…

Loomasõbraliku valiku langetamine mune ostes on praegu soodsam kui kunagi varem

Hinnavaatlus suurte jaekettide e-poodides näitab – julmal viisil puurides peetud kanade munade ainuke eelis, kõige odavam hind, hakkab kaduma.
Loe edasi…

Kuidas teha munadega õige valik

Puurivabades süsteemides on templi esimeseks numbriks 0, 1 või 2, mis tähistavad vastavalt mahepidamisel kana muna; vabapidamisel kana muna ja õrrekana muna. Hoolides kanade heaolust jäta ostmata puurikanade munad, mille tempel algab number 3-ga.
Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest. Saadame infot umbes kord kuus.