Broilerkanade heaolukampaania

Broilerkanade heaolukampaania

Broilerkanade kasvatus on üks intensiivsemaid loomakasvatusviise tänapäeva loomatööstustes. Kuna linnud on suhteliselt väiksed, peetakse neid väga suurte hulkadena koos, mis põhjustab neile olulisi heaoluprobleeme.

Nähtamatud Loomad on liitunud rahvusvahelise algatusega broilerite heaolu parandamiseks, mis kannab nime Broileripalve (“The Broiler Ask”). Broileripalvega liitunud kanalihatootjad suurendavad aastaks 2026 kanade heaolu märkimisväärselt, nt vähendavad lindude arvu ruutmeetril, ei kasuta ülearetatud kanatõuge, kes kasvavad ülikiiresti liiga suureks ning lubavad lindudel rohkem liigiomaste tegevuste tegeleda, nt rohkem ruumi õrrel istumiseks.

Eestis kasvatakse ja tapetakse keskmiselt 13 miljonit broilerkana aastas. Nii suuremahulise tootmise juures on kanade heaolu tihti madala prioriteediga, sest linde on palju ja eesmärgiks võimalikult odava kanaliha tootmine.

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.