Lõpp julmale foie gras’ tootmisele!

Lõpp julmale FOIE GRAS’ tootmisele!

Allkirjasta petitsioon →

Foie gras tähendab otsetõlkes “rasvamaksa”. Tavapäraselt mõeldakse foie gras’ all sundtoidetud hane või pardi rasvamaksast valmistatud pasteeti. Selle uhke kõlaga gurmeeroa taust on niivõrd julm, et pälvib üha enam rahvusvahelist kriitikat.

Nähtamatud Loomad seisab selle eest, et Eestis lõpeks foie gras’ toodete import ja müük. Peame läbirääkimisi restoranide ja kauplustega ning tõstame tarbijate teadlikkust tihti tähelepanuta jäävate farmilindude - hanede ja partide - heaoluprobleemidest.

Sundtoitmine ja sellega kaasnevad protseduurid on piinarikkad: maksa rasvumise tagamiseks hoitakse intelligentseid ja tundevõimelisi veelinde kingakarbi suurustes puurides ning toidetakse sunniviisiliselt 2-3 korda päevas, kasutades mootoriõliga määritud metalltoru ja suruõhku.

Lind hukatakse siis, kui tema maks on normaalsest kuni 10 korda suuremaks paisunud. Tihti on lindude kõrid täis haavandeid, nende kõht lõhkeb ning nende jalaluud murduvad ebaloomuliku koormuse all.

Paljud riigid, sh Suurbritannia, Soome, Tšehhi, Taani, Saksamaa, Itaalia, Luksemburg, Norra, Poola, Türgi, Austraalia, Argentiina on foie gras’ tootmise keelustanud. Kuigi ka Eestis on foie gras’ tootmine seadusega keelatud, on meil selle import ja müük siiski lubatud.

Juba üle 10 tuhande Eesti inimese on kirjutanud alla Nähtamatute Loomade foie gras’ vastasele petitsioonile. See näitab, et Eesti inimesed hoolivad farmilindude heaolust ega toeta selle ebaeetilise roa pakkumist. Nähtamatud Loomad kutsub Eesti restorane ja toidukaupluseid üles näitama vastutustundlikkust ning lõpetama foie gras' müümise.

Selle otsusega annavad firmad märku oma vastutustundlikkusest ning loomade väärkohtlemise mittetoetamisest. Kui Su restoran või toidupood on loobumas foie gras’st, võta meiega ühendust info@nahtamatudloomad.ee!

Allkirjasta petitsioon →

Hoia end kursis

Liitu inimestega, kes hoolivad loomade kannatustest tööstusfarmides.