Lõpp julmale foie gras’ tootmisele!

Lõpp julmale FOIE GRAS’ tootmisele!

Allkirjasta petitsioon →

Nähtamatud Loomad veab Eestis kampaaniat, et lõpetada hanede ja partide julm sundsöötmine, et toota rasvamaksapasteeti foie gras.

Foie gras’i tootmise jaoks hoitakse lindu kinni ja surutakse ta õrnast kõrist alla metallist toru, et teda sundtoita. Eesmärgiks on lindudele võimalikult palju toitu sisse sööta, et nende maks rasvuks. Pärast seda linnud tapetakse ja nene haigeks rasvatud maksast valmistatakse delikatesstoitu foie gras.

Paljud riigid on foie gras tootmise keelustanud, sest nad ei toeta lindude julma kohtlemist. UK, Soome, Tšehhi, Taani, Saksamaa, Itaalia, Luksemburg, Norra, Poola, Türgi, Austraalia, Argentiina on keelustanud selle tootmise. Eestis küll foie gras’d ei toodeta ja loomade sundsöötmine ei ole lubatud, kuid selle müük on levinud nii restoranides kui toidukauplustes.

Nähtamatud Loomad kutsub Eesti restorane ja toidukaupluseid üles lõpetama foie gras’ pakkumise menüüdes ja lettidel. Selle otsusega annavad firmad märku oma vastutustundlikkusest ning loomade väärkohtlemise mittetoetamisest. Kui Su restoran või toidupood on loobumas foie gras’st, võta meiega ühendust info@nahtamatudloomad.ee!

Allkirjasta petitsioon →

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.