Taimne Teisipäev on suurepärane viis, kuidas oma menüüsse rohkem tervislikke,imemaitsvaid ja ühtlasi ka keskkonna- ja loomasõbralikke toite lisada.

Taimne Teisipäev

Taimne Teisipäev ühendab endas maitsva toidu ja hoolimise tervisest, keskkonnast ja loomadest. Ühel päeval nädalas taimset toitu süües teed Sa teene nii endale kui ka Sind ümbritsevale, ühtlasi laiendades silmaringi põnevate toitudega kirevast taimetoidumaailmast. Taimset Teisipäeva saab pidada nii kodus kui väljas süües – pakume retsepte ning teeme koostööd restoranide ja söögikohtadega, et teisipäeviti head toiduvalikud võimalikult laialdaselt kättesaadavad oleksid.

taimneteisipaev.ee →

Liitu Taimse Teisipäevaga!

Ühel päeval nädalas tervislike taimsete toitude eelistamine saab mõjuda vaid positiivselt.

Restoranid saavad Taimse Teisipäeva kampaaniaga liituda kirjutades info@taimneteisipaev.ee.

Kampaanias osalevad söögikohad pakuvad teisipäeviti Sulle kerget võimalust tervislikku ja loomasõbralikku valikut langetada.

Hakka Taimse Teisipäeva eestkostjaks

Kas tahaksid aidata söögikohtadel Taimses Teisipäeva kampaanias osaleda?

  1. Võta meiega ühendust – anname Sulle rohkem infot ja vajalikke materjale.
  2. Lepi söögikoha juhatajaga kohtumine kokku.
  3. Anna meile teada, millised restoranid on nõus kampaanias osalema või kus on juba head valikud, kus teisipäeviti lõunatada või õhtustada – levitame infot hea meelega.

Taimne Teisipäev Sinu söögikohas

Taimne Teisipäev on kampaania, mille lähtekohaks on üha suurenev huvi tervisliku ja looma- ja keskkonnasõbraliku tarbimise vastu. Kõik inimesed ei saa päevapealt veganiteks hakata, samas suurendades taimetoitude osakaalu oma menüüs saab samuti panustada positiivselt oma tervisesse.

Paljud söögikohad on kasvava huviga taimetoidu vastu juba lisanud taimseid valikuid menüüsse – usume, et Taimse Teisipäeva kampaanias osalemine mõjub positiivselt igale toitlustusettevõttele, suurendades klientide võimalusi tervislikuks toiduks.

Taimse Teisipäeva eestvedajad aitavad söögikohta kampaaniaga liitudes igal sammul.

Tervise Arengu Instituudi 2017. aasta kevadel avalikustatud rahvatervise uuringust selgus, et eestlased söövad ligi 50% liiga palju lihatooteid ja liiga vähe puu-, juur- ja köögivilju.

Kui TAI soovituste järgi peaks liha moodustama 12% eestlaste toidusedelist, siis reaalsuses moodustab see vähemalt 22%. Taimne Teisipäev on suurepärane viis, kuidas lihatarbimist vähendada ja rohkem tervislikke taimseid toite menüüsse lisada.

Miks on taimsete roogade lisamine menüüsse üha populaarsemaks muutunud?

Terves kehas terve meel

Inimesed otsustavad tihti taimsete toitude kasuks, kuna need on aluseks tervislikule ja ratsionaalsele toidusedelile.

Suurepärased maitseelamused

Taimetoidud on maitserikkad ja värviküllased, mistõttu suudavad nad oma kirju valikuga rahuldada ka kõige nõudlikuma maitsemeele.

Neile, kes soovivad end vormis hoida

Taimsed toidud on kergemad seedida ning sisaldavad vähem kaloreid. Seega sobivad nad hästi neile, kes soovivad vormis püsida.

Keskkonnasõbralikkus

Lihatooteid ei ole säästlikud ega jätkusuutlikud oma resursikulukuse tõttu. Seetõttu on taimetoit ideaalne valik neile, ks hoolivad meie planeedi keskkonnast ja jätkusuutikust toidumajandusest.

Miks väärivad taimsed toidud suuremat kohta meie toidusedelis?

Valikuid kõigile

Taimsete toitude hulgas on valikuid kõigile erinevatele maitseeelistustele.

Parem tervis

Lisades söögisedelisse rohkem taimset ja vähendades loomse osakaalu, teeme teene oma tervisele.

Põnevad toidud

Taimetoitude põnev maailm rikastab iga toidulauda!

Hea loomadele

Üha rohkemate tarbijate hulgas on oluline, kust toit pärineb.

Võta meiega ühendust, et lähemalt rääkida

Uuri, mida Su söögikoht võib võita Taimse Teisipäeva kampaaniaga liitumisest.

Kui Su söögikohas ei ole veel taimseid toiduvalikuid, siis Taimse Teisipäevaga liitudes on teil hea võimalus menüüd arendada. Meie kampaania vabatahtlikud tutvustavad teile täpsemalt kampaaniat ja abistavad ka vajadusel retseptidega.Omalt poolt turundame ka kampaanias osalevaid toidukohti

Kui teie söögikohal on juba ägedad taimsed toidud menüüs, võta meiega ühendust! Levitame infot hea meelega.

Kirjuta meile